Oferujemy badanie nieniszczące, najnowocześniejszym urządzeniem Hilti Georadarem X-Scan PS1000.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przenośny georadar pozwala nam prześwietlać konstrukcje żelbetową na głębokość dochodzącą nawet do 50cm.

Badanie odbywa się przez istniejące warstwy bez konieczności ich usuwania.

Skanowanie jest wykonywane pod nadzorem osoby z uprawnieniami w specjalności bez ograniczeń konstrukcyjno-budowlanej.

Zastosowanie X-Scan PS1000 jest wszechstronne – georadar pozwala na wykrywanie zbrojenia, kabli sprężających, rur i pustek w betonie.

Skanowanie opiera się na technologii georadarowej i nie musi ograniczać się wyłącznie do wykrycia pierwszej warstwy zbrojenia. Nie ogranicza nas również materiał wykrywanych obiektów.

Dzięki temu możliwa jest lokalizacja prętów zbrojeniowych, metalowych i kompozytowych (FRP), wykrywanie kabli sprężających, a nawet rur metalowych i plastikowych.

Urządzenie pozwala również na detekcję pustych przestrzeni takie jak niedobetonowania, pustaki, przewody kominowe.

Połączenie zalet obu tych technologii pozwala na uzyskanie najbardziej miarodajnych rezultatów skanowania konstrukcji szczególnie tam gdzie precyzja ma największe znacznie np. przy wyznaczaniu bezpiecznej pozycji do wiercenia w istniejących elementach konstrukcyjnych.

Lokalizacja i przebieg zbrojenia w konstrukcjach żelbetowych (stropy, ściany, tarcze, słupy, schody, podciągi itp.) Określanie grubości otulenia oraz rozstawu prętów zbrojeniowych.

Wycena indywidualna. Atrakcyjne ceny. Upusty i rabaty przy większych obszarach do przeskanowania. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowo opłata za dojazd wynosi 1zł / 1km.

Na życzenie klienta przygotowujemy raport ze skanowania w którym znajdują się wyniki skanowań, wnioski i zdjęcia.

Raport ze skanowania podpisany będzie przez projektanta konstrukcji z uprawnieniami bez ograniczeń.

X Scan PS1000 4 obrazy 3D

X Scan PS1000 4 obrazy

DODATKOWE UWAGI:

  • Skany od spodu stropu - należy powierzchnię skanowania oczyścić z nierówności oraz przeszkód (sufity podwieszane, instalacje, itp.), tynku nie skuwamy
  • Skany od wierzchu stropu - należy powierzchnię skanowania oczyścić z nierówności oraz warstw wykończeniowych (podłoga, terakota, szlichta), usnąć wszystkie luźne cząstki (zamieść obszar skanowania)
  • Skanowanie słupów - należy oczyścić powierzchnię skanowania z nierówności oraz przeszkód (instalacje, gniazda, itp.), tynku nie skuwamy
  • pozostawione w betonie stalowe elementy montażowe takie jak śruby, wkręty, gwoździe, wpływają na dokładność i jakość skanowania, dlatego jeżeli istnieje możliwość należy oczyścić badaną powierzchnię z w/w przeszkód
  • Powierzchnie powinny być suche bez plam wody, które wpływają na wyniki skanowania
  • Urządzenie pozwala na określenie otulenia zbrojenia z dokładnością do 5mm.
  • Urządzenie skanuję do głębokości 50cm, im głębiej dokładność odczytów jest mniejsza.
  • Zapewnienie dostępu do wszystkich powierzchni roboczych (w szczególności podesty robocze, rusztowania) zgodnie z obowiązującymi przepisami - po stronie Zlecającego.

RQ 175160009 000251 Widok bieżący 2D (2)